Ndërlidhjet

Rusi: Gjysma e alkoolit të shitur- falsNjë zyrtar i lartë rus, përgjegjës për standardet e produkteve tha se gjysma e tërë verës dhe 70 për qind e konjakut të shitur në Rusi është e falsifikuar.

Vladislav Spirin, zyrtar i politikave në Shërbimin Federal për Rregullimin e Tregut të Alkoolit, tha se vera dhe konjaku fals është bërë nga “koncentratet, aromatizorët dhe alkooli”.

Abuzimi me alkool mbyt çdo vit 500 mijë rusë.
XS
SM
MD
LG