Ndërlidhjet

Mbretëresha Elizabetë përuron kompleksin muzealMbretëresha Elizabetë e II e Britanisë shpalosi sot projektin e ndërtesës së muzeut kombëtar në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Projekti mban autorësinë e arkitektëve britanikë dhe do të jetë pjesë e kompleksit kulturor që do të përfshijë degë të muzeumeve të Luvrit dhe Gugenheimit.

Mbretëresha Elizabetë e II arriti dje në Abu Dabi dhe sot udhëton drejt Omanit.
XS
SM
MD
LG