Ndërlidhjet

Operacione të përbashkëta afgano-pakistaneze kundër drogësAfganistani dhe Pakistani u pajtuan sot që të ndërmarrin operacione të përbashkëta për të goditur kontrabandën me drogë.

Njoftimi pason një takim në mes të ministrit pakistanez kundër narkotikëve Arbab Muhamed Zahir dhe homologut të tij afgan Zarar Ahmad Mukbel Osmani.

Edhe zyrtarët iranianë dhe të OKB-së kanë marrë pjesë në bisedime.

Operacionet e përbashkëta thuhet se do mbahen çdo dy muaj, por nuk ka informacione se kur do të nisin
XS
SM
MD
LG