Ndërlidhjet

Erdogan: Turqia nuk hesht, nëse Izraeli sulmon LibaninKryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan tha se Ankaraja nuk do të heshtë, nëse Izraeli sulmon Libanin ose Gazën.

“Ne nuk do të heshtim dhe do të mbështesim drejtësinë me të gjitha mjetet që kemi në dispozicion”, ka thënë Erdogan gjatë një vizite në Bejrut.

Ai bëri këto komente në një konferencë të organizuar nga Union i Bankave Arabe.

Libani jugor që sulmuar rëndë gjatë luftës vdekjeprurëse të milicisë së Hezbollahut me Izraelin në vitin 2006.
XS
SM
MD
LG