Ndërlidhjet

Hungaria mbështet hyrjen e Serbisë në BE


Hungaria tha se e mbështet kërkesën e Serbisë për t’iu bashkuar Unionit Evropian dhe
është e gatshme që të ndihmojë integrimin e fqinjes së saj në bllok.

Kryeministri hungarez Viktor Orban bëri këtë deklaratë gjatë një vizite në Beograd, ku takoi homologun serb Mirko Cvetkoviq dhe presidentin Boris Tadiq.

Hungaria merr kryesimin e radhës së presidencës së BE-së më 1 janar.
XS
SM
MD
LG