Ndërlidhjet

Putin: Anëtarësimi i Rusisë më 2011 në OBT, i mundshëm


Rusia mund t’i bashkohet Organizatës Botërore të Tregtisë vitin e ardhshëm, duke përfunduar pothuaj një dekadë e gjysmë negociata të anëtarësimit”, ka thënë kryeministri rus Vlladimir Putin.

“Sa i përket anëtarësimit tonë të mundshëm në OBT në vitin 2011, mendoj se është i mundshëm, dhe do të donim të ngjante”, tha Putin në një konferencë të përbashkët me kancelaren gjermane Angela Merkel.
XS
SM
MD
LG