Ndërlidhjet

Pakistan: Vriten tre militantë nga një sulm i dyshuar amerikan


Zyrtarët e shërbimeve sekrete të Pakistanit thanë se nga një sulm i dyshuar amerikan janë vrarër tre militantë të dyshuar në veri-perëndim të vendit.

Ky është sulmi i fundit në një valë sulmesh të kryera nga aeroplanë luftarakë pa pilotë kundër luftëtarëve talibanë të cilët te strehuar në Pakistan, po sulmojnë forcat amerikane dhe të NATO-s në Afganistan.
XS
SM
MD
LG