Ndërlidhjet

Afganistan: Sulm vetëvrasës në stacionin policor


Një sulmues vetëvrasës, i veshur si polic, ka hedhur veten në erë brenda një selie të policisë në Afganistanin Lindor.

Associated Press raporton për 12 policë të vrarë dhe 16 të tjerë të plagosur shpërthimi, që ndodhi në bazën qendrore të policisë në provincën Paktika.

Një zyrtar, Mukhlis Afghan, ka thënë se punëtorët e emergjencës po punojnë në vendin e ngjarjes dhe se ekziston frika për numër të madh të viktimave.
XS
SM
MD
LG