Ndërlidhjet

Britania kaplohet nga bora dhe moti i ftohtë


Pjesë të Britanisë të shtunën janë mbuluar deri në 35 cm me borë, duke shkaktuar komplikime në trafikun ajror dhe rrugor.

Në 17 vjetët e fundit konsiderohet të jetë kjo bora më e hershme që ka rënë gjithandej Britanisë.

Temepraturat kanë shkuar në minus 8 gradë Celsi, ndërsa meteorologët parashohin kohë të acartë për Skocinë dhe Anglinë veri-perëndimore.

Janë shënuar vonesa në disa nga aeroportet e shteteve të Mbretërisë.
XS
SM
MD
LG