Ndërlidhjet

ANP edhe zyrtarisht pagëzohet "Adem Jashari"


Edhe zyrtarisht Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës u emërtua sot ANP “Adem Jashari”.

Qeveria në dorëheqje e Kosovës, mori ditë më parë këtë vendim, kur u vendos po ashtu që edhe autostrada Vërmicë – Merdar të emërtohet “Ibrahim Rugova”.

Drejtuesit e Aeroportit dhe udhëheqësit e institucioneve qendrore kanë mbajtur ceremoninë sot për nder të 28 Nëntorit, qe eshte edhe ditëlindja e Adem Jasharit.
XS
SM
MD
LG