Ndërlidhjet

SHBA: Klinton në turne në Azinë Qendroe dhe në Gjirin Persik


Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, do të shkoj në një turne diplomatike në Azinë Qendrore dhe Gjrin Persik.

Zëdhënësi i Departamentit amerikan të shtetit, P. J. Crowley, tha se zonja Klinton, do ta filloi turneun duke e vizituar nesër Kazakistanin, ku ajo do ta kryesoj delegacionin amerikan në samitin e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE).

Pas Kazakistanit, ajo të ta vizitoj edhe Kirgizinë dhe Uzbekistanin dhe do të ndalet për një vizitë të shkrutër në Bahrein në Gjirin Persik.
XS
SM
MD
LG