Ndërlidhjet

British Airways dhe Iberia formojnë një kompaniAkcionerët e kompanisë ajrore britanike British Airways kanë miratuar planin 8.9 miliarda dollarësh për t'u bashkuar me kompaninë spanjole Iberia, duke formuar kështu kompaninë e tretë ajrore për nga madhësia në Evropë.

Dy aviokompanitë ranë dakord për t'u bashkuar në fillim të vitit, si përpjekje për të mbijetuar në industrinë e transportit ajror të udhëtarëve.

Kompanisë së re të quajtur "International Airlines Group", do të mund t'u bashkohen edhe kompani tjera në të ardhmen.
XS
SM
MD
LG