Ndërlidhjet

OSBE dënon incidentin në veri të KosovësShefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadori Verner Almhofer dënoi incidentin e fundit në veri të Kosovës në të cilin iu vu zjarri një veture të një pjesëtari të misionit.

“Jam shumë i brengosur për incidentin e fundit që ndodhi mëngjesin e sotëm. Aktet e tilla janë të papranueshme pasi cenojnë përpjekjet për të ndërtuar një shoqëri demokratike, tolerante dhe gjithëpërfshirëse, çka është qëllimi kryesor i misionit", tha Almhofer.
XS
SM
MD
LG