Ndërlidhjet

Shpërthim në Kirgizi


Dy oficerë policie u lënduan lehtë nga një shpërthim në kryqytetin e Kirgizisë, Bishkek. Shpërthimi ndodhi në afërsi të vendit ku po zhvillohej gjykimi i disa zyrtarëve të lartë të qeverisë së mëparshme.

Incidenti përkon dhe me afrimin e vizitës së Sekretares Klinton në Kirgizi. Hillari Klinton do të qëndrojnë në Bishkek të enjten.

Një ditë më parë forcat e sigurisë u përleshën me islamistët në qytetin e Oshit.

XS
SM
MD
LG