Ndërlidhjet

Obama përsërit thirrjen për ratifikimin e START-it


Presidenti amerikan Barak Obama përsëriti thirrjen e tij bërë Senatit për ratifikimin e tarktatit të ri me Rusinë për kontrollin e armëeve START.

Ai ka thënë se ratifikimi është thelbësor për sigurinë kombëtare të SHBA-së.

Ai i bëri këto komente pas bisedimeve me liderët republikanë dhe demokratë të Kongresit.

Republikanët po mbajnë pezull miratimin e paktit të ri START në Senat.
XS
SM
MD
LG