Ndërlidhjet

Londër: 153 të arrestuar në protestat e studentëveTë paktën 153 persona janë arrestuar në Londër pas përplasjes së policisë me demonstruesit, të cilët protestuan kundër rritjes së shpenzimeve të studimeve në Angli.

Protesta tjera kryesisht paqësore u mbajtën në Birmingam, Shefild dhe Bristol.

Duke i mbrojtur planet e qeverisë, kryeministri Dejvid Kameron tha se studentët “kanë të drejtë t’i dinë faktet e plota” për detyrimet që i kanë.
XS
SM
MD
LG