Ndërlidhjet

Venecuelë: 21 viktima nga përmbytjetDisa mijëra banorë të Venecuelës i kanë braktisur shtëpitë e tyre pasi nga përmbytjet dhe rrëshitjet e dheut e humbën jetën 21 njerëz.

Moti me stuhi ka bërë që prej 29 nëntorit të mbyllen dy rafineritë më të mëdha të naftës.

Nga rrëshqitja e dheut janë mbuluar dhjetra shtëpi, automjete dhe rrugë.

Qeveria ka shpallur gjendje të jashtzakonshme në tre shtete dhe në kryeqytetin Karakas.
XS
SM
MD
LG