Ndërlidhjet

De Marnak nesër viziton TiranënShefi i misionit EULEX në Kosovë, Ksavier de Marnac, do të vizitojë Tiranën me 2-3 dhjetor, për herë të pare në cilësine e shefit të misionit.

Marnhac do takohet me ministrat shqiptar për drejtësi punë të brendshme dhe financa.

Kjo është në vazhden e vizitave të cilat përfshijnë ato në Beograd, Shkup dhe Podgoricë dhe ofron mundesi për të diskutuar mbi luftimin e krimeve serioze në kontekstin rajonal dhe çështjet e lidhura me sundimin e ligjit në të cilat eshte i përfshirë EULEX-i, thuhet në komunikatë.
XS
SM
MD
LG