Ndërlidhjet

Evropa përballet me viktima e dëme nga i ftohti
Moti i ftohtë vazhdon të zotërojë në Evropë, çfarë ka shkaktuar dhe 15 viktima. Polonia ka shënuar numrin më të madh të vdekjeve nga i ftohti, me tetë viktima. Temperaturat më të ulëta kanë qenë -20 gradë celcius.

Aeroportet në Angli, Zvicër, Gjermani, Francë e Çeki, për shkak të rreshjve të dëborës, kanë pezulluar shumë fluturime. Shqipëria dhe Italia përballen me përmbytje si pasojë e rreshjeve të shiut.

Venecia është përmbytur, derisa mësohet se janë shembur dy mure të kohës romake në Pompei.
XS
SM
MD
LG