Ndërlidhjet

Rritet niveli i përmbytjeve në ShkodërPjesa verilindore e Shqipërisë vazhdon të përballet me përmbytje. Niveli i ujit në Shkodër mëngjesin e sotëm ishte më i lartë se dje. Raportohet se gjatë orëve të fundit është përmbytur dhe lagjja Xhabije.

Burimet zyrtare flasin për bllokim të aksit nacional Tiranë-Shkodër.

Përmbytjet në verilindje të Shqipërisë janë shkaktuar nga rreshjet e shumta dhe rritja e prurjeve në lumenjtë e Bunës dhe të Drinit.
XS
SM
MD
LG