Ndërlidhjet

Greqi: 177 të arrestuar për trafikim të femravePolicia greke ka arrestuar 177 persona të dyshuar për trafikimin e femrave, kryesisht nga Rusia dhe vendet tjera të Ervopës lindore.

Policia tha se hetimet po vazhdojnë në bashkëpunim me policinë e Rusisë.

Raportohet se 17 persona, nga të cilët 15 janë shtetas të Greqisë, do të dalin para gjykatës.

XS
SM
MD
LG