Ndërlidhjet

Në Bullgari temperatura të pranverësBullgaria përjeton një pranverë të vërtetë, në kohën kur jeta në pjesën tjetër të Evropës është vështirësuar nga i bora dhe temperaturat e ulta.

Temperatura në Sofje sot arriti në 21.3 gradë celzius.

Zyrtarët thanë se kjo është temperatura më e lartë e regjistruar në fillim të dhjetorit në 100 vitet e fundit.
XS
SM
MD
LG