Ndërlidhjet

SHBA-të dhe fqinjët e Iranit, me shqetësime të njëjtaSekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, tha se shqetësimet e Shteteve të Bashkuara rreth programeve bërthamore të Iranit janë të njëjta me ato të fqinjëve të Teheranit.

Komentet e zonjës Klinton u bënë në Baharein në prag filimt të bisedimeve mes Iranit dhe gjashtë fuqive botërore. Bisedimet do të mbahen më 6 dhjetor në Gjenevë.

Irani nuk i pranon akuzat e perëndimit se synon prodhimin e armëve bërthamore.
XS
SM
MD
LG