Ndërlidhjet

Medvedev: WikiLeaks-i dëshmon cinizmin e politikës amerikaneDokumentat e diplomacisë amerikane të nxjerra nga WikiLeaks dëshmojnë “cinizmin” e politikës së jashtme amerikane , deklaroi presidenti rus Dimitri Medvedev.

Rusia nuk vuan nga “paranoja” dhe nuk i lidh raportet SHBA-Rusi me “ndonjë rrjedhje informacioni”.

Megjithatë Medvedevi e pranoi faktin se dokumentat ishin të klasifikuara dhe se gjuha e përdorur nga diplomatlt rusë në raste të ngjashme nuk është me e mirë.

“Mos e dhëntë Zoti të ketë ndonjë rrjedhje rreth asaj që thonë në Ministrinë e Jashtme ruse për shërbimet e huaja të zbulimeve”, tha Medvedevi pas një konference për shtyp me kryeministrin Berluskoni.
XS
SM
MD
LG