Ndërlidhjet

Lezha rrezikohet nga përmbytjetPas përmbytjeve në zonën e Shkodrës, ujarat kanë vërshuar sot dhe fushat e Torovicës, që ndan zonat e Shkodrës dhe Lezhës.

Përmbytjet janë shkaktuar nga rreshjet e shumta të shiut, të cilat kanë nxjerrë nga shtarti lumenjtë e Drinit dhe të Bunës.

Bilanci i deritashëm është 12 mijë ha tokë nën ujë dhe 7000 njerëz të evakuuar.
XS
SM
MD
LG