Ndërlidhjet

Moskë: Aterim i detyrueshëm, vdesin dy vetë


Të paktën dy persona kanë vdekur dhe dhjetëra janë lënduar ndërsa një aeroplan pasagjerësh me 155 njerëz në bord u detyrua të ateronte në aeroportin Domodedovo të Moskës.

Agjencitë e lajmeve thonë se aeroplani sovjetik Tu 154 i kompanisë Dagestan Airlines, bëri një ulje të detyruar, por ende nuk dihen shkaqet për një gjë të tillë.
XS
SM
MD
LG