Ndërlidhjet

Bruksel: Bombë në selinë e NATO-s


Policia belge dhe NATO thanë se një bombë e pashpërthyer e Luftës së Dytë Botërore është zbuluar në një zonë rindërtimi të selisë së re të aleancës afër aeroportit të Brukselit.

Kjo është bomba e dytë e shpërhtyer që është gjetur në të njëjtën zonë në më pak se një muaj.

Kjo zonë është bombarduar vazhdimisht nga nazistët dhe më vonë edhe nga aleatët gjatë LDB-së.
XS
SM
MD
LG