Ndërlidhjet

Shtatë të vrarë e 20 të plagosur në Pakistan


Nga një shpërthim brenda ndërtesës së qeverisë rajonale në veriperëndim të Pakistanit u vranë shtatë persona dhe u plagosën 20 të tjerë.

Sulmi ndodhi në afërsi të kufirit me Afganistanin, në një nga zonat fisnore të Pakistanit. Deri tani askush nuk e ka marrë përsipër përgjegjësinë.
XS
SM
MD
LG