Ndërlidhjet

Bogdanoviq fton serbët të mos dalin në zgjedhje


Goran Bogdanoviq, ministër në qeverinë e Serbisë ka përgënjeshtruar pohimet se ai dhe bashkëpunëtorët e tij mbështesin daljen e serbëve në zgjedhjet e Kosovës.
“Askush nga bashkëpunëtorët nuk merë pjesë në punët që do të shkonin në favor të institucioneve kosovare”, ka thënë Bogdanoviq në një takim të Kuvendit të Serbisë.
Ai ka thënë se qeveria e Serbisë ka miratuar qëndrimin unik dhe ka ftuar serbët e Kosovës që të mos dalin në zgjedhje, sepse për një gjë të tillë nuk janë krijuar kushtet.
XS
SM
MD
LG