Ndërlidhjet

Ankara: Kryeministri pakistanez flet në Parlamentin e Turqisë


Kryeministri pakistanez, Yousuf Raza Gilani, pritet të flasë sonte në Parlamentin e Turqisë.

Zoti Gilani gjendet në Turqi, në vizitë triditëshe zyrtare.

Ai së bashku me kryeministrin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, do ta kryesoj takimin përurues të Këshillit të Nivelit të Lartë për Bashkëpunim, ndërmjet Turqisë dhe Pakistanit.

Ky këshill është i konceptuar si platformë strategjike për udhëheqjen e raporteve ndërmjet dy vendeve.
XS
SM
MD
LG