Ndërlidhjet

Obama: Kongresi të miratojë planin për taksatPresidenti amerikan, Barak Obama, ka kërkuar nga Kongresi të miratojë propozimin për taksat, që është rezultat i kompromisit me republikanët.

Obama theksoi se plani do të ndihmojë forcimin e ekonomisë amerikane dhe do të krijojë miliona vende pune në vitet në vazhdim.

Nëse plani nuk miratohet, kjo do të thotë më pak vende pune e të ardhura më të ulëta për amerikanët.
XS
SM
MD
LG