Ndërlidhjet

Irani liron AshtianinNjë organizatë gjermane njofton se Irani ka liruar Sakineh Ashtianin, gruan e dënuar me vdekje për tradhëti bashkëshortore.

Agjencia franceze e lajmeve citon zëdhënësen e Anti-Stoning Committee, djalin dhe avokatin e Ashtianit të kenë pohuar lirimin e saj.

Ministri i Jashtëm i Italisë, Franko Fratini, tha se kjo "ishte një ditë e madhe për të drejtat e njeriut".
XS
SM
MD
LG