Ndërlidhjet

Klinton: Shqipëria vend partner dhe mikShqipëria është një vend partner dhe mik të cilin e vlerësojmë shumë si dhe një aleat brenda në NATO, tha Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton. Komentet e zonjës Klinton u bënë pas takimit të saj me ministrin e jashtëm të Shqipërisë, Edmond Haxhinasto.

Klinton dhe Haxhinasto thanë se kanë diskutuar një morri problemesh, që lidhen me raportet dypalëshe, por dhe ato rajonale.
XS
SM
MD
LG