Ndërlidhjet

WikiLeaks: Ekonomia kubaneze në gjendje fataleGjendja ekonomike në Kubë brenda dy - tre vjetëve do të jetë fatale, vlerëson një nga dokumentat e nisura nga përfaqësia amerikane në Havai drejt Uashingtonit. Dokumenti u lëshua pak orë më parë dhe i takon materialeve diplomatike amerikane të nxjerra nga Wikileaks-i.

Dokumenti është dërguar pak muaj përpara vendimeve të presidentit aktual kubanez, mes të cilave është dhe shkurtimi i 500 mijë vendeve të punës dhe një hapje më e madhe ndaj biznesit privat.
XS
SM
MD
LG