Ndërlidhjet

Klinton: Zgjidhjen ta gjejnë izraelitët e palestinezët


Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, ua bëri të qartë izrealitëve dhe palestinezëve se Uashingtoni është i angazhuar për paqen, por është përgjegjësi e tyre që t'i japin fund konfliktit.

“Nuk ka alternativë tjetër pos arritjes së një marrëveshjeje të përbashkët. Rreziqet janë të larta, dhimbja shumë e thellë, dhe çështjet tepër komplekse për të pasur një qasje tjetër”, ka thënë sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton.
XS
SM
MD
LG