Ndërlidhjet

Gjykata austriake merr në pyetje Sanaderin


Ish kryeministri kroat Ivo Sanader është marrë në pyetje nga një gjykatës austriak të shtunën, dhe pastaj është urdhëruar që të mbahet nën arrest gjatë procedurave të esktradimit, që lidhen me akuzat për korrupsion të bëra nga Kroacia.

Sanader u arrestua në Austri të premten.

Sanader ishte kryeministër kroat nga viti 2003 deri më 2009.
XS
SM
MD
LG