Ndërlidhjet

Bastisje në Britani për shpërthimet në StokholmPolicia britanike tha se ka bastisur prona në Britani në lidhje me hetimet për sulmin e dyshuar vetëvrasës dhe shpërthimin e automjetit bombë në Stokholm, që lanë një të vrarë dhe dy të plagosur.

Policia tha se bastisjet janë kryer mbrëmjen e së dielës në një pronë në Bedfordshire, në Anglinë lindore, mbi bazë të Aktit të Terrorizmit.

Policia tha se nuk janë bërë arrestime dhe nuk janë gjetur materie të rrezikshme në pronën e bastisur.
XS
SM
MD
LG