Ndërlidhjet

BE diskuton zhvillimin e Ballkanit perëndimorShefat e diplomacive të Bashkimit Evropian do të diskutojnë sot në Bruksel zhvillimin e Ballkanit perëndimor.

Pritet që ministrat të kërkojnë formimin sa më të shpejtë të qeverisë në Bosnjë e Hercegovinë, si dhe të diskutojnë mbi hapat e Serbisë për integrim në BE.
XS
SM
MD
LG