Ndërlidhjet

Daçiçi kryeministër i ri i Serbisë?Zëvendëskryeministri dhe ministri i brendshëm, Ivica Daçiç, mund të bëhet së shpejti kryeministri i ri i Serbisë. Mediat serbe shkruajnë se ndryshimet e mundshme në qeveri mund të sjellin në drejtimin e qeverisë kreun e Partisë Socialiste.

Sipas mediave kjo lëvizje e demokratëve të Tadiçit synon të tregojë se ata e shohin Partinë Socialiste si partner strategjik
XS
SM
MD
LG