Ndërlidhjet

Rusia e shqetësuar rreth PenjanitMinistri i Jashtëm i Rusisë i tha homologut të tij verikorean se Moska është thellësisht e shqetësuar rreth përpjekjeve të Penjanit për pasurimin e uraniumit.

Sergei Lavrov dënoi dhe sulmin e 23 nëntorit mbi ishullin jugkorean, sulm nga i cili humbën jetën dy ushtarë dhe dy civilë.

Lavrovi kërkoi nga Penjani që të heqë dorë nga programi bërthamor.
XS
SM
MD
LG