Ndërlidhjet

 PZAP-i pranon 171 ankesaDeri në orën 19:00, kur ka qenë afati i fundit për paraqitjen e ankesave të partive politike, Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka pranuar 171 ankesa, nga të cilat 131 janë paraqitur sot.

Lajmin e bëri të ditur Mul Desku, kryeshef i Sekretariatit të PZAP-it.

Desku tha se ankesat lidhur me ecurinë e procesit zgjedhor të së dielës, kanë ardhur kryesisht nga Lëvizja Vetëvendosje, por edhe nga Aleanca Kosova e Re dhe disa parti të tjera.
XS
SM
MD
LG