Ndërlidhjet

Australi: Fundoset anija, mbyten 27 azilkëkërkues


Shumë njerëz duket se janë mbytur pasi që një mjet lundrues që bartte persona që dyshoheshin se ishin azilkërkues, u copëtua pasi që goditi shkëmbinj në det në ishullin Christmas të Australisë.

Autoritetet thanë se 41 persona janë shpëtuar, ndërsa 27 trupa janë gjetur deri më tani.

Përkatësia kombëtare e personave në anije nuk është konfirmuar, por raportohet se aty mund të ketë pasur irakianë dhe iranianë.
XS
SM
MD
LG