Ndërlidhjet

Time: Njeriu i Vitit shpallet themeluesi i "Facebook"Themeluesi dhe drejtori ekzekutiv i rrjetit social "Facebook", Mark Zukerberg, është zgjedhur "Njeriu i Vitit" për vitin 2010 nga revista "Time".

Themeluesi i WikiLeaks, Xhulian Asanzh, me kombësi australiane, e ka fituar çmimin e lexuesve, por nuk ka hyrë në listën e ngushtë të kandidatëve.

Vjet njeriu i vitit u zgjodh Ben Bernanke, kreu i Rezervave Federale amerikane, ndërsa në vitin 2008 u zgjodh Barak Obama.
XS
SM
MD
LG