Ndërlidhjet

Greva në Greqi bëhet e dhunshmePolicia greke ka përdorur gaz lotsjellës para ndërtesës së parlamentit, pas përleshjeeve me protestuesit që kundërshtojnë masat e kursimit të qeverisë.

Protestuesit hodhën mbeturina të djegura para dy hoteleve luksoze në qendër të Athinës, ndërsa policinë e gjuajtën me gurë.

Në demonstratat që u thirrën nga sindikatat dolën rreth 15 mijë vetë.

Më herët gjatë ditës, parlamenti i miratoi masat dhe reformat e nevojshme si parakusht për paketën e BE-së dhe FMN-së në vlerë prej 110 miliardë euro.
XS
SM
MD
LG