Ndërlidhjet

Lirohet me kusht AsanxhThemeluesi i WikiLeaks-it, Xhulian Asanxh, është liruar me kusht nga gjykata britanike.

Asanxhes dy ditë më parë iu lejua lirimi me kusht në shkëmbim të pagesës së një shume të konsiderueshme, por ai qëndroi dhe dy ditë të tjera në paraburgim për shkak të apelit që i bëri vendimit prokuroria suedeze.

Suedia e akuzon Asanxhen për krime seksuale.
XS
SM
MD
LG