Ndërlidhjet

Thaçi do të hedhë në gjyq Martin?Kryeministri i Kosovës planifikon të hedhë në gjyq raportuesin e Këshillit të Evropës, Dik Marti, i cili akuzon Thaçin dhe drejtues të lartë të ish UÇK-së për pjesëmarrje ne krimin e organizuar dhe trafikun e organeve.

Agjencia e lajmeve AP citon një zyrtar të lartë të Kosovës të ketë thënë se kryeministri Thaçi ka kontaktuar me një zyrë avokatie për tu këshilluar rreth çuarjes para drejtësisë të Dik Martit. Zyrtari, të cilin AP-ja e citon në kushte anonimiteti, ka theksuar se Thaçi po shikon mundësinë edhe të hedhjes në gjyq të gazetës britanike Guardian.
XS
SM
MD
LG