Ndërlidhjet

Putin: Khodorkovski duhet të mbetet në burgFaji i ish kreut të kompanisë Jukos, Mihail Kodorkovski, është dëshmuar në gjyq dhe prandaj ai tash ndodhet në burg, deklaroi sot kryeministri rus, Vladimir Putin.

Në një emision që e transmetuan televizionet shtetërore ruse, Putin tha se ai konsideron se Khodorkovski është hajdut ndaj duhet të qëndrojë në burg.

"Ai u dënua për vjedhje. Bëhet fjalë për mos pagimin e tatimit dhe manipulime. Bëhet fjalë për milirada rubla", tha kryeministri rus.
XS
SM
MD
LG