Ndërlidhjet

Kongresi miraton marrëveshjen e Obamas për taksat


Ligjvënësit amerikanë i dhanë miratimin final marrëveshjes së presidentit Barak Obama me republikanët për të shmangur rritjen e taksave për vitin e ri dhe për të zgjeruar ndihmën për të papunët, pavarësisht revoltës së demokratëve.

Projektligji u votua në Kongres me 227 vota, kundrejt 148 sa ishin kundër.

Obama tani pritet ta nënshkruajë ligjin.
XS
SM
MD
LG