Ndërlidhjet

Bramertz: Mlladiq gjendet në Serbi


“Çelësi” i arrestimit të Ratko Mlladiqit është në Beograd, ka thënë kryeprokuri i Tribunalit të Hagës Serzh Bramertz.

Ai ka thënë për mediat serbe se kur është në pyetje Mlladiqi dhe Haxhiqi, Haga pret nga Serbia të “bëjë atë që është e kuptueshme të pritet nga një shtet”.

Ai ka përsëritur se Mlladiqi është gjallë dhe gjendet në Serbi, ndërsa çelësi për kapjen e tij gjendet në Beograd.
XS
SM
MD
LG