Ndërlidhjet

Tërhiqet shorti në Ligën e KampionëveSot në Nion është tërhequr shorti për ndeshjet e ligës së kampionëve në futboll.

Inter do të luajë kundër Bajernit, Arsenali me Barcelonën, Lioni me Real Madridin.

Në ndeshjet tjera luajnë Milan-Totenhem, Roma-Shahtjor, Valensia-Shalke, Olimpik Marsej-Mançester Junajtid dhe Kopenhagen-Çelsi.

Ndeshjet e para luhen në 15, 16 dhe 22 shkurt, ndërsa ndeshjet kthyese në 8, 9, 15 dhe 16 mars.

Në ndeshjet e çerekfinales do të kualifikohen tetë klube.
XS
SM
MD
LG